Babynabytek.cz   »   Jak vybrat dětskou postýlku

Jak vybrat dětskou postýlku

Na první pohled se může zdát, že vybrat dětskou postýlku je jednoduchá věc. Opak je však pravdou. Jednou ze základních potřeb malých dětí je zdravý a ničím nerušený spánek. To klade zvýšené požadavky na dětské postýlky; musejí být mimořádně bezpečné, opravdu kvalitní a zároveň praktické. V tomto článku vám rádi poskytneme ověřené tipy, jak správně vybrat dětskou postel.

 

Postýlky pro děti od 3 let

Zhruba od 3 let dítěte je nejvhodnější začít přemýšlet nad koupí první samostatné postele. Rozměry postelí pro takto malé děti se pohybují v rozmezí 70–90 cm (šířka) a 130–160 cm (délka). Postýlka v tomto rozměru je ideální pro dítě až do zhruba šestého roku věku. Důležitým prvkem těchto postelí je především zábrana – zajistí malému spáči bezpečí během spánku.

Pro nejmenší děti můžeme z naší nabídky doporučit například lehoučké a praktické postele v Disney stylu. Jsou vyrobeny z kvalitního plastu a na první pohled vaše ratolesti zaujmou krásnými pestrými barvami. Děti navíc ocení rozmanité motivy oblíbených pohádkových postaviček – Mickey Mouse, Frozen nebo Auta.

Vedle plastových postelí máme v nabídce také postele z lamina, masiv či kovu, jsou také přizpůsobeny pro nejmenší děti – vybírat můžete také z nejrůznějších dětských motivů, které rozveselí každý pokojíček. Hledáte-li pro své děti spíše nadčasovou klasiku, můžete volit z masivních postelí v přírodních dřevěných odstínech – třeba v podobě originálních domečků nebo teepee.

V nabídce máme postele vhodné jak pro chlapečky (například autopostele – postele ve tvaru automobilu), tak pro holčičky (třeba princeznovské postele s baldachýnem). Součástí všech typů postelí jsou bezpečnostní zábrany, které hlídají bezpečný spánek vašich dětí, a také praktický úložný prostor, kam uložíte nezbytnosti k ničím nerušenému spaní.

 

Postýlky pro děti od 6 let

U dětí od 6 let je třeba volit z dětských postelí větších rozměrů, které malým spáčům zajistí dostatek prostoru a zároveň budou doprovázet jejich růst. Ideálními rozměry pro zajištění plnohodnotného spánku u školáků jsou postele v rozměrech 80–90 cm (šířka) a 180–200 cm (délka). 

V nabídce postelí pro tuto věkovou kategorii se nachází nepřeberné množství tvarů, barev i velikostí. Vybírat můžete i z tzv. multifunkčních postelí – tedy postelí, které jsou zároveň také psacím stolem. Pokud v dětském pokojíčku bojujete s nedostatkem prostoru a hledáte vedle funkčnosti i praktické řešení, ideální mohou být vyvýšené postele. Jsou správnou volbou po přechodu z první postele, v noci zajistí klidný spánek a ve dne nabídnou prostor pro hraní. Postýlky tohoto typu jsou vyráběny z masivu, jsou dostupné v různých barvách a lze je doplnit věží či skluzavkami – vše dle vašeho výběru.

Pokud potřebujete ke spánku uložit více dětí, našim tipem je patrová postel. Díky ní získáte ve společném pokojíčku dostatek prostoru a zajistíte kvalitní spánek hned dvěma dětem najednou. Také u patrových postelí si můžete vybrat barvu, design, typu úložného prostoru a dokonce i přistýlky – v případě, že máte hned tři spáče…

 

Co dodat závěrem? Pro výběr dětských postýlek existuje opravdu mnoho kritérií a věříme, že naše rady u výběru vaši volbu alespoň trochu zjednoduší. Pokud byste měli další dotazy a potřebovali poradit, neváhejte se na nás kdykoli obrátit.