Babynabytek.cz   »   Lůžkoviny   /   Dětské matrace

Dětské matrace do postýlek a postelí

Matrace pro děti každého věku. U nás si vyberete matraci do postýlky pro ty nejmenší, dětskou matraci do větší postele a dokonce i matraci pro dospělého. V nabídce máme standardní i atypické rozměry.

Vybírejte z matrací podle:

  • materiálu - jádro dětských matrací se skládá z několika vrstev. Přírodní vrstvy (kokosové vlákno, pohanka) pozitivně působí na lidský organismus. Syntetické vrstvy (různé druhy pěn: PUR, LATEX, HR, VISCO) zajišťují optimální tuhost, pružnost a odolnost matrace. Specifickým druhem matrací jsou pak matrace pružinové nebo taštičkové.
  • rozměru - odpovídající délku matrace pro dítě zjistíte tak, že k jeho výšce přičtete 20-30 cm. Optimální délka dětských matrací pro miminka je 120-140 cm a pro předškoláky a děti mladšího školního věku 160-180 cm. Matrace o délce 200 cm vydrží dětem až do dospělosti.
  • tuhosti - pro děti jsou nejvhodnější středně tuhé matrace (3 na stupnici 1-5). Takto tvrdé matrace poskytují dětem optimální podporu pro jejich páteř.
  • výšky - na laťkový rošt, který sám o sobě nepruží, se hodí matrace vyšší než 7 cm. Pokud vybíráte matraci do postele se zábranou, zvolte matraci o maximální výšce 13 cm. Při vyšší matraci ztrácí zábrana význam.

Vyberte kvalitní matraci pro své děti nebo přímo pro sebe. Kromě už zmíněných parametrů matrací se orientujte třeba dle nosnosti matrace. Pokud hledáte matraci na příležitostné přespání, prohlédněte si naši nabídku skládacích matrací.

K nejoblíbenějším dětským matracím patří ty od české značky Ourbaby, které se od sebe liší materiálem.

Všechny matrace spolehlivě ochráníte pořízením chrániče matrace nebo nepromokavého prostěradla.

Levné a kvalitní matrace pro děti najdete zde.

Strana: 1 3 4 5

celkem 124 produktů

Doporučené Nejnovější Nejlevnější Slevy Skladem

Strana: 1 3 4 5

Čekáte na novinky? Napíšeme vám!