Babynabytek.cz   »   Inspirace do dětských pokojů: 5x jinak, pokaždé stylově

Inspirace do dětských pokojů: 5x jinak, pokaždé stylově

Trendy ve vybavení dětského pokoje

Zařizujete dětský pokoj? Pro jednoho splněný sen, pro dalšího noční můra. Jak to máte vy? Začněte výběrem nábytku do dětského pokoje. Inspirujeme vás tak, aby byl pokojíček stylový a praktický zároveň. Představíme dětmi oblíbenou klasiku i nejnovější trendy. Pět inspirativních stylů jak zařídit dětský pokoj na jedné stránce!

Které styly bydlení letí v dětských pokojích?

Populární styly v dětském bydlení se pro období 2019-2020 nijak zvlášť nemění. U kormidla se stále drží skandinávský styl a následují ho provence a vintage. Všechny tyto styly spojuje harmonie, elegance a světlé barvy, které v dětech vzbuzují příjemné pocity. Jako rodič jistě chcete, aby vaše dítě mělo moderní dětský pokoj, ve kterém prožije krásné dětství. Od miminka přes školní léta až po čas studia. A proto vám přinášíme inspirující výběr z aktuálních trendů v dětských pokojích.

Ještě než se do toho pustíme, máme pro vás malý předkrm v podobě 5 trendů pro období 2019-2020, které jsou hitem dětských pokojů:

  1. Nahý nábytek v barvě "nude" zkombinujete téměř se všemi barvami a proto výborně splňuje požadavky na pokojík v minimalistickém stylu.
  2. Gravírované vzory a struktury na dřevěném povrchu dětského nábytku se v moderním dětském pokoji rozhodně neztratí.
  3. Víceúčelový nábytek, který kromě své hlavní funkce (např. spaní) poskytne i něco navíc. Určitě sem patří rozkládací postele s přistýlkou.
  4. Nástěnné koberečky nebo koberce s prvky, které jsou příjemné na dotek (třásničky, vystouplé nášivky).
  5. V neposlední řadě musíme zmínit motivy exotických zvířat, gigantické vzory květin nebo roztomilé hlavy plyšových zvířátek na stěně.

Skandinávský styl - něžnost, krása, pohoda

Krásy vzdušného severského designu se již pár let pevně drží na špici oblíbených stylů bydlení. Nejen obývací pokoje a ložnice dospěláků, ale i dětské pokoje ve skandinávském stylu vypadají úžasně. Dostatek světla, jednoduchosti a volnosti ocení především rodiče, kteří si přejí spokojené a šťastné děti.

Při zařizování pokojíčku začněte od barev. Záleží na vás. Rozhodně se neomezujte na černou a bílou. Nordic styl - jak se skandinávskému stylu přezdívá - je sice postaven na bílé, která rozjasňuje, ale patří k němu také pastelové barvy (starorůžová, světle modrá, atd.). Tyto barvy klidně použijte pro výmalbu dětského pokoje, ale krásně vypadají i na vybavení interiéru.

Dřevo. Hodně dřeva prosím. Pro severský styl je nutné spojení s přírodou, a proto se nebojte dřevěného masivu bez dýhy, i kdyby to měly být jen nábytkové nožky z masivu. Tyto dřevěné detaily v kombinaci s bílou působí přírodním dojmem! Na dětském nábytku ve skandinávském stylu vynikne nejlépe jednoduchost. Zdobnost není na místě. Ta sluší přece provence stylu.

Není divu, že milovníci severského designu propadli kouzlu domečkových postelí, které svou jednoduchostí a přírodním vzhledem splňují všechna kritéria tohoto stylu. Jednoduchost, čisté linie a vzdušnost se přirozeně snoubí právě u dřevěných dětských postelí ve tvaru domečku.

Medvědí poznámka: Nezapomeňte na dekorace a doplňky. Huňaté koberce a textilie z přírodních materiálů dětský pokoj zútulní a dodají mu hřejivý pocit. Také si dopřejte si světlo. Hodně světla. Pomůžou vám v tom třeba barevné svítící kuličky.

Tématický styl aneb čím dítě žije?

Postavte dětský pokoj na jednom nebo několika motivech, které zrovna dítěti učarovaly. Jsou to dopravní prostředky, zvířátka, princezny nebo snad nějaký sport? Rozmístěte v pokoji menší doplňky a dekorace znázorňující to, co se dítěti líbí. Nábytek, výmalbu stěn i další vybavení interiéru pak už jen přizpůsobíte. Pamatujte také na pravidla ladění barev. Ideálními barvami, které ladí skoro ke všemu jsou šedá a bílá.

Jaká je však realita zařizování dětského pokoje? Schválně jestli se poznáte v tomhle:

Nejdříve trávíte hodiny čtením časopisů o bydlení, projíždíte instagram a pinterest. Pak sháníte krásný nábytek po všech čertech a když už máte pocit, že krásnější pokojíček neexistuje… Přijde vaše milovaná ratolest a bez ohledu na vaše úsilí zaplní pokoj svými oblíbenými hrdiny. A jemné pastelové barvy? Ty pak úpí pod nátlakem sytě zbarvených Spidermanů, Blesků McQueenů…

Hlavní je, že se v pokoji cítí nejlépe dítě samotné. Nebo ne? ;) No dobrá, pokud se vám to nelíbí, máte dvě možnosti. Buď budete ke spokojenosti dětí pokoj přestavovat stále dokola nebo se smíříte s tím, že je to dětský pokoj a bude takový, jaký si ho děti udělají ;)

Dětská postel králik

Medvěd dává příklad: Kluci jsou obvykle nadšení z červeného závodního auta Bleska McQueena, pak zkuste třeba koberce s tímhle autíčkem nebo nějakou tapetu. Holčičkám možná učarovaly princezny z Ledového království, povlečení nebo kus nábytku s Elsou a Annou jistě rozsvítí očka vaší malé princezny. Je hezké když ostatní vybavení pokoje pěkně ladí s barvami motivu, který dítě zbožňuje.

Trendy barvičky pro kluky a holčičky

Pořád platí, že kluci intuitivně tíhnou k chladnějším tónům barev (modré a zelené) zatímco holky mají slabost pro růžovou a červenou. Co když ale zařizujete pokojíček pro miminko, a ještě nevíte jestli to bude holka nebo kluk? V tom případě sáhněte po bílé, šedé nebo pastelových barvách, které jsou v posledních letech velmi oblíbené. Hodí se jak na stěny, tak i na dětský nábytek.

Ke slovu se také dostávají barvy jako béžová nebo písková. Není divu, že barvou roku 2019 se podle DULUXu stal kořeněný med. Tento trend posledních let se odráží na výmalbě dětských pokojů. Základem jsou jednobarevné stěny (v bílé nebo béžové) decentně kombinované s několika tahy tlumené zelené, žluté, modré nebo růžové.

Dětské postýlky inspirace

Dětským pokojům pastelové barvy sluší. Pokud si netroufáte přímo na barevnou výmalbu stěn, dejte šanci tapetám. V případě, že necháte stěny bílé, použijte tyto barvy na drobných doplňcích nebo dekoracích.

Z nouze ctnost - krása i praktičnost minimalismu

Dostat vysněný styl do malého pokojíčku je boj. Obzvlášť, když máte více dětí. I ty nejkrásnější kusy nábytku si vždy ukrojí z místa na hraní. A tak často vítězí úspora prostoru nad estetikou. Udělejte z nevýhod malého prostoru přednost díky promyšleným kusům nábytku.

Ano! O slovo se hlásí postele s přistýlkou nebo rozkládací postele, které přes den nezabírají místo a v noci se promění v praktické dvoulůžko. Ještě úspornější jsou samozřejmě patrové postele. Ať už zvolíte jakýkoliv kus nábytku, pamatujte, že malým prostorům svědčí méně nábytku ve světlejších odstínech. Pocitově tak pokojíček rozjasníte a přidáte mu tím na útulnosti.

Dětský pokoj inspirace

Netrapte se tím, zda jste byli k minimalistickému stylu dětského pokoje dotlačeni malým prostorem nebo jste po něm vnitřně toužili. Každý si dříve nebo později zamiluje jednoduchou eleganci a funkčnost minimalismu. Hlavní je nezaplnit už tak malé prostory zbytečnostmi.

Medvědí tip: Při výběru nábytku do dětského pokoje v duchu minimalismu jsou nejdůležitější čisté materiály, jednoduché linie a tvary. Vše musí být v harmonii stylu a praktické využitelnosti.

Král všech stylů - Pořádkumilovný

Je jich všude plno a strašně rychle se množí. Co je to? Ano, mohli by to být trpaslíci, ale bohužel jsou to hračky. Nejhorší ze všeho jsou hračky, které už děti nebaví a jen chytají prach nebo se jen tak povalují na podlaze.

Známe to všichni. Ten pocit zbytečného plánování a zařizování stylového pokojíčku. A za tím nepříjemným pocitem je často jen nepořádek. Tedy "jen" nepořádek je ve skutečnosti pouze krásné označení pro stav připomínající výbuch bomby. Bomby plné hraček, čistého i špinavého oblečení a někdy i svačin, které někdo nedojedl;)

Poradíme vám jak dát dětský pokoj do pořádku a neztratit nervy. Hračky, se kterými si děti už nehrají, uložte do krabic, případně do boxů s víkem, aby se na ně neprášilo. Pro dlouhodobé udržení pořádku doporučujeme uzavřít s dětmi dohodu o místě, kam mají své hračky pravidelně vracet. Možná když dětem pořídíte krásný organizér na hračky, začne je uklízení dokonce bavit;).

Organizér na hračky Ourbaby

Medvědí pošťouchnutí: Proslýchá se, že v některých rodinách je nejúčinnější metodou smeták, hrábě nebo dokonce lopata, kterou se přesunují hračky do jednoho kouta. Estetické ani minimalistické to není ale jednoduché a účinné rozhodně ano:)

Dostatečně inspirovaní? Pusťte se do zařizování

Že ještě nemáte dost inspirace? Nebo jste nenašli styl, který se vám líbí? Sledujte nás na Facebooku nebo Instagramu Babynabytku.cz! Pravidelná dávka inspirace do dětských pokojů několikrát týdně!

Zajímají vás další populární styly bydlení a jak je promítnout do dětských pokojíčků? Možná někdy příště se budeme věnovat stylům vintage, provence nebo třeba venkovskému stylu. Každého fascinuje něco jiného. Napište nám do komentářů jaký styl nejvíce sedí vám a případně se podělte o fotky vlastnoručně zařízených pokojíčků;)

Medvědí moudro na závěr: Fascinující pokojíčky všech barev a stylů nikdy nenahradí milující rodinu, ve které se děti cítí dobře. Ať se tedy rozhodnete pro jakýkoliv styl dětského pokoje, to nejdůležitější je atmosféra, ve které děti každý den vyrůstají.

--------------------------------

Zdroje:

Lenkadubska.cz
Mariannebydleni.cz
Janapekna.cz
Homestolove.com.au
Indecortrends.com
Lunamag.com