Babynabytek.cz   »   Dětské pokoje - Inspirující trendy roku 2020

Dětské pokoje - Inspirující trendy roku 2020

Za pouhé 3 minuty se dozvíte, jak zařídit dětský pokoj, aby odpovídal trendům roku 2020. Představíme si také barvy letošního roku, které napoví, jak vymalovat dětský pokoj. Užijte si dávku pokojíčkové inspirace a udělejte radost novým pokojem dětem i sobě.

Přes deset let se zajímáme, jak vybavujete dětem pokoje. Čemu dáváte přednost vy? Pestrobarevným kouskům dětského nábytku, jednobarevným nátěrům nebo máte raději přírodní skandinávský styl?

Víme, že dětský pokoj se neobejde ani bez praktických úložných prostorů nebo stylových dekorativních doplňků. Proto vám přinášíme čerstvou inspiraci pro rok 2020. Po přečtení zařídíte nový dětský pokoj nebo krásně zrenovujete ten původní. Máme pro vás 5 tipů + 1 bonusový. Čtěte:

Začněte výmalbou dětského pokoje - tohle jsou barvy roku 2020

Pokud letos hodláte malovat zbrusu nový pokojíček, držte se barev roku 2020, které i letos vybrali přední světoví výrobci barev ve spolupráci s uznávanými designéry a architekty.

Barvy roku 2020

Na evropském trhu je letos hitem zelenkavá barva Duluxu Tranquil Dawn (poklidné svítání). Inspirativní barvy však najdeme i za Atlantickým oceánem. Za narůžovělými odstíny stojí Benjamin Moore s barvou First Light (První světlo) a HGTV HOME by Sherwin Williams už v září 2019 přišli s barvou nazvanou Romance (Romance). Za blednoucí žlutou s názvem Back to Nature pak stojí firma Behr. I krásné odstíny modré, s nimiž přišly firmy PPG, PANTONE a Sherwin Williams, stojí za pozornost. Stačí pár doplňků v klasické modré a do dětského pokoje vnesete harmonickou náladu.

Kam směřují barevné trendy v dětských pokojích v roce 2020? Známe odpověď. Jak si můžete všimnout, mezi barvami roku 2020 jsou zastoupeny hned 4 jasné barvy, které patří k pastelovým. Působí jemně a hodí se kamkoliv. Přímo vyzývají ke kombinaci s jinou barvou o výraznějším odstínu. Zbývající tři odstíny modré se hodí spíše do interiéru dospělých.

Medvědí mudrování: Pastelové barvy se tak i letos budou držet na špici, obsahují dostatečnou příměs bílé, která dodává dojem vybledlosti a jemnosti zároveň. Barvy, které v posledních letech pronikají do dílen designérů dětského nábytku, jsou čím dál více odsycené a méně výrazné. Světlé barvy jsou pro děti lepší než tmavé. Jednak se dětem více líbí a hlavně vyvolávají optický dojem většího pokoje.

Změňte barvami náladu v dětském pokoji. Zatímco modré tóny uklidní, zelenkavý od duluxu podnítí kreativitu. Snové odstíny růžové podtrhnou útulnost pokoje. Nebojte se barev roku 2020!

Čisté dřevo do dětských pokojů - v souladu s přírodou

Nábytek bez barevných nátěrů si spolu se skandinávským stylem získává srdce designerů interiérů po celém světě. Čisté dřevo sluší dětské posteli, psacím stolům i komodám. Pokud si to bez barev přece jen neumíte představit. Sáhněte po kouscích nábytku, které kombinují třeba bílou barvu a čisté dřevo.

Není nad skandinávský styl, který staví na přírodních materiálech, více o dětských pokojích v severském stylu najdete zde.

Medvědí Tip: Do poctivé postele patří pořádná matrace. Dětské matrace jsou náš každodenní chleba a proto jsme přišli i s vlastní značkou Ourbaby, pod kterou mimo jiné nabízíme až 5 produktových řad dětských matrací z různých materiálů.

Klasické tvary střídají domečky a další

Dětské postele ve tvaru domečku učarovaly dětem i jejich rodičům už loni. I letos však domečkové postele nenechají nic náhodě. U nás najdete dokonce psací stoly ve tvaru domečku.

Domeček není jediný tvar, který sluší nábytku v dětském pokoji. Pro odvážnější rodiče malých závodníků jsou tou pravou volbou postele ve tvaru aut. Autopostele jsou z lamina a spí se na nich přímo úžasně. Ostatně jak jinak by se spalo na posteli ve tvaru oblíbených dopravních prostředků? ;)

Koberce a koberečky s povrchem lákavým na dotek

Nechte děti koberec zažít. Už dávno dětské koberce nejsou jen plochým kusem utkané textilie s potiskem. Koberce s plastickými vzory, střapečky a třásněmi lákají k doteku a pomazlení. K dotyku lákající koberce jsou podle nás o hodně lepší než třeba tablety. Nicméně závislost na povalování v dětských kobercích je nakažlivá, tak si dejte pozor, až uslyšíte větu: “Mami, ale to je můj kobereček…”

Multifunkční dětský nábytek a malý pokojíček patří k sobě

Čím je pokoj menší, tím větší umění je zařídit jej stylově, prakticky a efektivně využít každý centimetr čtvereční. Své o tom vědí obyvatelé paneláků, kteří s každým novým přírůstkem do rodiny zdokonalují své schopnosti využít minimum prostoru na maximum. Pokud řešíte podobnou situaci, přijde vám vhod náš článek o zařizování dětského pokoje pro dvě a více dětí.

I v roce 2020 proto budou populární rozkládací postele (známé pod angl. názvem daybed), které umožní spánek hned dvěma spáčům a přes den se promění na pohovku. Nejvíce se hodí do malých dětských pokojů, s jejichž zařizováním si každoročně lámou hlavy desítky rodičů.

Postýlka s komodou, která se časem promění na velkou postel nebo nenápadný psací stůl a úložný prostor, který je součástí vyvýšené postele? Ano, multifunkční nábytek možná pomůže vyřešit i vaše boje s nedostatkem místa v dětském pokoji.

Medvědí Tip pro maličké pokoje: Co ještě pomůže malým dětským pokojům? Světlé barvy, dobré osvětlení, zrcadlo, závěsné skříňky, volný prostor na zemi. Raději zapomeňte na výrazné barvy, tapety s velkými vzory nebo robustní nábytek a těžké závěsy na okna.

3 styly, které vládnou pokojíčkům v roce 2020

Některé trendy minulých let se stále drží na výsluní obliby rodičů zařizujících dětské pokoje. Jaký by ale vlastně měl být moderní dětský pokoj? Na to se ptá snad každá generace rodičů, kteří chtějí, aby se dětem v pokoji líbilo a nestyděli se pozvat své kamarády. Anebo, že by jako svou vizitku braly dětský pokoj spíš maminky? :)

Žebříček stylů, které letos budou inspirovat všechny rodiče, je následující: skandinávský styl, vintage, provence. A to vše se ponese v duchu minimalistické úspornosti. Čím méně věcí v pokoji, tím spokojenější jsou pořádkumilovní rodiče. Více se dozvíte v našem článku Inspirace do dětských pokojů: 5x jinak pokaždé stylově.

Moodboard trendy pokojíčků

Jak děti rostou, potřebují každý rok něco jiného. Nové hračky, větší postele a více úložného prostoru. Vybavení dětského pokoje proto musí být nejen trendy, ale také funkční a praktické. Přesně takové najdete u nás.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

--------

Zdroje:

Janapekna.cz

Pavon.cz

Thenordroom.com