Babynabytek.cz   »   5 barev podzimu do dětského pokoje a proč je použít

5 barev podzimu do dětského pokoje a proč je použít

Pro povídání o barvách do dětského pokoje je podzim jako stvořený. Pestré barvy jsou všude kolem nás. Na stromech, na dracích z papíru nebo na podzimních plodech. Kolik je barev podzimu a jak s nimi naložit v dětském pokojíčku? Obraz vysněného pokojíčku máte v sobě. My vám ho jen pomůžeme objevit.

Barvy podzimu

Když podzim kouzlí s barvami

Podzimní čas přináší tolik pohádkových barev, že je nemožné spočítat je všechny na prstech jedné ruky. Proto jsme vybrali 5 základních barviček, bez kterých si čas padajícího listí neumíme představit. Řekněte sami, co by to bylo za podzim bez oranžových dýní, červených jablíček nebo hnědých kaštanů.

Dejte šanci podzimním barvám a pusťte jeho barvy do dětského pokoje. Uvidíte jak ho promění.

Tajná medvědí poznámka: Pustit barvy podzimu do dětského pokoje opravdu neznamená nechat na podlaze a postelích volně povalovat hromady barevného listí, podzimního ovoce nebo kaštanů. Pokud jste ovšem vždy toužili, brodit se šustícím listím nebo šlápnout bosou nohou na pichlavou slupku od kaštanu, směle do toho. Děti svůj nový pokoj jistě budou milovat :)

Odstíny hnědé pro nábytek všeho druhu

Šedohnědá jako hlína čerstvě zoraného pole nebo kaštanově hnědá k podzimu patří. Kde ale najde hnědá barva uplatnění v dětském pokoji?

Hnědá je základní barvou používanou v interiérech a zároveň je jemnější alternativou k černé barvě. Žádný odstín uměle namíchané barvy se nevyrovná kráse hnědé na dřevěném masivu.

Tato barva proto v dětském pokoji vypadá nejlépe na nábytku z čistého masivu. Žádné lamino ani barevné nátěry. Prostě jen přírodní kresba dřeva. Žádné potisky. Prostě nádhera přímo z lesa, u vás doma!

Hnědé existuje mnoho odstínů. Od jasného smrku až po tmavě hnědý mahagon. Všechny odstíny se krásně doplňují. S hnědou však ladí téměř všechny barvy. Nebojte se proto experimentovat. Sázkou na jistotu je kombinace s neutrální šedou, bílou nebo pastelovými barvami. Obzvlášť stylově působí kontrasty hnědé, mosazné nebo stříbrné barvy.

Dětský pokoj v hnědé barvě

Tip hnědého medvěda: Hnědá nepatří jen na kusový nábytek. Je krásná i na bytových doplňcích nebo dekoracích z textilu. Mrkněte se třeba na hnědé koberce.

Dětský pokoj v hnědé barvě

Černá má kouzelnou moc. Použijte ji!

Deštivé a mlhavé dny podzimu s sebou přináší odstíny šedé a černé barvy. Dřívější stmívání, dlouhé večery, deště a mlhy se zkrátka pojí s černou. Má ale černá místo v dětském pokoji? Určitě ano, ale musíte ji použít následovně.

S černou v interiéru je to jako s kořením. Použijte ji, ale opatrně;) Snad všichni designéři interiérů se shodnou, že černá je silnou a dominantní barvou, která téměř každý prostor obohatí a dodá mu na luxusním dojmu.

Pokud se rozhodnete přímo pro černý kus nábytku, hezky působí třeba černá kovová postel. Ale co když vám černý nábytek připadá jako příliš velký krok do neznáma? Nevadí! Černá krásně vynikne také na ostatním vybavení dětského pokoje. Co třeba osvětlení, tapety nebo dekorační polštářky?

Snad nejlépe působí černá v kombinaci s bílou. Třeba právě v pokoji vašich dětí vyniknou černobílé vzory tapet, povlečení nebo třeba černobílé fotografie v bílých rámečcích. Černá v dětském pokoji si rozhodně zaslouží šanci!

Dětský pokoj s černým kontrastem

Medvědí poznámka: S černou to nepřeháníme. Pokud už máte v dětském pokoji jeden kus černého nábytku, černou tapetu a plánujete pořídit ještě černou komodu na hračky, pak je možná na místě zamyslet se, jestli té černé kolem dětí nebude už trochu příliš? :)

Oranžová radost, která prozáří každý kout

Oranžové dýně nebo podzimní listí k podzimu patří stejně tak jako oranžové tóny zapadajícího slunce. Oranžová je jako polibek léta na rozloučenou a proto rozjasní pochmurné podzimní dny, kdekoliv se objeví. Děti oranžovou milují, ale jak na ni?

Dětským pokojům rozhodně svědčí jemné tóny oranžové. Rozjasní každý prostor. Tmavšími a sytými odstíny oranžové určitě chybu neuděláte. Tyto odstíny však lépe svědčí místům, kde se potkává celá rodina.

Oranžová najde své uplatnění v dětském pokoji především na doplňcích jako jsou lůžkoviny, polštářky nebo koberce. Ale pokud vám do oka padne přímo oranžový kus nábytku, třeba postel, s další oranžovou už to nepřehánějte.

Které barvy se k oranžové hodí? Přestože v podzimní krajině oranžová ladí s teplými barvami (žlutou, červenou, hnědou), v dětském pokoji by tato kombinace působila rušivým dojmem. Sázkou na jistotu je kombinace oranžové s neutrálními nebo chladnými barvami (bílou, šedou, krémovou).

Medvědí Tip: Oranžová nepatří pouze na vybavení nebo doplňky pokoje. Vymalovat dětský pokoj na oranžovo, to je teprve něco! Bohatě stačí dvě protilehlé stěny nebo klidně jenom jedna. Volte pokud možno pastelový, jemnější odstín oranžové. Křiklavá oranžová vzbuzuje neklid a rozptyluje dětskou pozornost.

Dětský pokoj laděný do oranžové

Červená - opatrně s ní

Dozrávající červené šípky nebo listy zbarvené podzimem do ruda jsou nádherné. Přitahují naši pozornost. Červená sluší i létajícím drakům, kteří patří k podzimním radovánkám. Ale pozor! Pustit červenou do dětského pokoje bez rozmyslu, není dobrý nápad.

Červená je silnou a výraznou barvou, která jakoby říkala: “Miluji Tě; Pozor; Rychle”. Červená v interiéru zkrátka razí a strhává na sebe pozornost. Tato barva povzbuzuje chuť k jídlu a celkově člověka aktivizuje. Ideálně se jí proto v dětském pokojíčku vyhněte nebo ji používejte s mírou.

Že si dětský pokoj bez červené neumíte představit? Máme pro vás dobrou zprávu. Na dekoracích a doplňcích si ji dovolit můžete. Hlavní je, aby děti nebyly z červené příliš nervózní.

Dětský pokoj v červené barvě

Tip: Pokud jde o červenou, kluci jistě ocení červeného Bleska McQueena, a holčičky potěší hezké povlečení nebo měkkoučký polštářek s červenými prvky.

Ke kterým barvám červená ladí? Jednoznačně k bílé, šedé nebo černé. Jsou to neutrální barvy a dají červené krásně vyniknout.

Žlutá - rozveselí chmurné dny

Nažloutlé i sytě žluté listy vidíme na stromech každý rok ve stejnou dobu. Na podzim. Jsou jako malá sluníčka uprostřed zachmuřených dní. Žlutá rozveselí nejen děti, ale i dospělé. Do dětského pokoje žlutá jednoznačně patří.

Žlutá barva vyvolává v dětech pozitivní pocity, podporuje dobrou náladu a probouzí k životu. Proto se výborně hodí pro vymalování stěn v dětském pokoji. Pokud máte v plánu vymalovat celý pokoj žlutou, volte raději pastelové odstíny. Syté odstíny žluté by působily příliš rušivě.

Abyste pokoj oživili, nemusíte hned malovat stěny na žluto. Stačí se zaměřit na doplňky. Od nábytku, přes doplňky až po dekorace. Krásné jsou třeba žluté závěsy nebo prostěradla. Na žluté je skvělé to, že existuje v desítkách odstínů (vanilková, okrová, medová, zlatá). Stačí si jen vybrat.

S kterými barvami to žluté sluší? Šedá a žlutá jsou rozhodně kamarádky do nepohody. Stejně tak se žlutá skvěle doplňuje s oranžovou nebo červenou. My máme před očima třeba kombinaci šedých a žlutých polštářků s bílými puntíky. A co vidíte vy?

Žluté barevné doplňky v dětském pokoji

Medvědí poznámka pro miminka: Žlutá je pro oči miminek jako magnet, poutá jejich pozornost a někdy může dokonce narušovat jejich klid nebo spánek. Důvodem je, že odráží velké množství světla. Rušivě působí také žlutá stěna za psacím stolem. Tlumených odstínů žluté se ale bát nemusíte.

Čas pustit barvy podzimu do dětského pokoje

Že jsou barvy podzimu krásné a vyvolávají v dětech příjemné pocity už víte. Ví o tom i vaši kamarádi, kteří zařizují dětské pokoje? Zejména nastávající rodiče by náš článek mohl inspirovat. Podělte se o článek a udělejte někomu radost ještě dnes!